top of page

Enduro Race 2019 

Výzva ako sa patrí


Prívlastok nultý napovedá, že išlo o premiéru, čo pre nás, zanietených trailbuilderov inklinujúcich skôr k obrábaniu lesnej pôdy a následnému brázdeniu trailov s nulovými skúsenosťami ako organizátori pretekov znamenalo obrovskú výzvu. Neskutočné množstvo plánovania, vybavovania a zabezpečovania. Dala by sa tu o tom napísať taká menšia rigorózka (nie plagiát), ale to je nadlho.

Členovia ozTBK ale aj každý jeden dobrovoľník, tomu obetovali kopu lásky, svoj voľný čas a namiesto toho, aby pretekali na svojej domácej pôde, robili všetko preto, aby zúčastnení pretekári jasali od spokojnosti. A to všetko bez nároku na akýkoľvek honorár. Už teraz, po uzavretí poslednej RS-ky a vyhlásení víťazov, môžeme spokojne a so všetkou pokorou povedať, že sa nultý ročník TBK Enduro Race (až na maličkosti) vydaril a pozitívne ohlasy zúčastnenýchnám robia neskutočnú radosť.

 

Chémia zafungovala perfektne


Či už medzi súťažiacimi alebo v organizačnom tíme, všade vládla výborná, priateľská atmosféra podčiarknutá dokonalým počasím, aké by si ani sám doktor Iľko netrúfol predpovedať. Tí súťažiaci, ktorí sa najmä na poslednej RS-ke skrz dlhé dni bez zrážok vyváľali v hlbokom prachu by síce možno nesúhlasili, ale pokiaľ to neskončí na sádrovni, tak je aspoň pri pive o čom rozprávať a patrí to jednoducho k tomu. A v tomto smere môžeme byť spokojní tiež, keďže tých vážnejších pádov bolo skutočne len minimum.

Na presunoch dlhých spolu 18 km a meraných úsekoch, ktorých bolo šesť v celkovej dĺžke 7,7 km sa stretli jazdci mnohých kategórií. Od väčších či menších hrotičov na vysokých zdvihoch, ktorí boli v prevahe, cez XC orientovaných makačov, ktorí presuny dávali tak, že sme sa nestačili čudovať (a presúvať stanoviská bránok) až po E-Bikerov vo svojej vlastnej kategórii, ktorých všetci napriek predsudkom prijali s veľkou láskou a pochopením (tu si pre istotu domyslite smajlíka). Obzvlášť by som vyzdvihol kategóriu žien, tie nielen že vyzerali oveľa lepšie ako muži, ale mnohých z nás by svojou jazdou strčili do vrecka. Prihlásených bolo 149 pretekárov so zaplateným štartovným, čo bol aj limit určený počtom čipov časomiery. Na štart napokon nastúpilo 129 odvážlivcov, z toho 10 „odvážnic“ (žien).

Ďakujeme! 

bottom of page